سفارش تبلیغ
صبا ویژن

ناکامی امریکا و اسرائیل در هک پرستیوی

ارسال  شده توسط  علی فریدی در 90/9/18 8:46 عصر

بسم الله الرحمن الرحیم

 

هواپیمای جاسوسی مدل آر کیو - 170 امریکا که پس از ورود به حریم هوایی ایران، از سوی نیروهای مسلح تحت کنترل در آمده است.
پس از پخش تصاویری از کنترل هواپیمای بدون سرنشین پیشرفته جاسوسی سیا توسط نیروهای مسلح ایران از سوی شبکه خبری پرس تی‌وی، تلاش امریکا و اسرائیل برای هک کردن وب سایت این شبکه خبری ناکام مانده است.وب سایت پرس تی‌وی روز پنج شنبه (17 آذر) همچنین تصاویر ویدئویی از هواپیمای شناسایی کرم رنگ امریکایی منتشر کرد که در آن دو فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حال بررسی این هواپیمای بدون سرنشین هستند.

واحد جنگ الکترونیکی و پدافند هوایی ارتش ایران روز یکشنبه ( 4 دسامبر، 13آذر) یک فروند هواپیمای بدون سرنشین امریکایی از نوع آر کیو-170 را که به مناطق مرزی شرق این کشور تجاوز کرده بود، هدف قرار دادند و آن را در استان خراسان با کم­ترین خسارت وارده، بر زمین نشاندند.

این هواپیمای بدون سرنشین که در شرکت لاکهید مارتین طراحی و ساخته شده است در مناطق مرزی با افغانستان، وارد حریم هوایی ایران شده بود.

ایران اعلام کرد، قرار است بر روی هواپیمای جاسوس رادرگریز آر کیو - 170، که به شیطان قندهار معروف و بسیار شبیه بمب افکن­های رادارگریز بی 2 امریکاست، برنامه مهندسی معکوس انجام دهد.

روز سه­شنبه، دو مقام امریکایی که خواستند نامشان فاش نشود،تائید کردند که هواپیمای تحت کنترل نیروهای مسلح ایران، یکی از تجهیزات سازمان سیا بوده و از یکی از پایگاه­های سری و اطلاعاتی در افغانستان هدایت می­شده است.

به گفته این مقامات امریکایی، توانایی شناسایی هواپیمای آر کیو -170 این امکان را به آن می­دهد تا با پرواز در مناطق مرزی افغانستان با ایران، اطلاعاتی را از داخل خاک جمهوری اسلامی به­دست آورد.

محمد خزاعی نماینده ایران در سازمان ملل روز پنج شنبه در نامه‌ای رسمی به بان کی مون دبیر کل سازمان ملل، از این سازمان خواست، نقض حریم هوایی ایران از سوی هواپیمای جاسوسی امریکایی را محکوم کند و اقدامات لازم را برای پایان دادن به این گونه اقدامات "خطرناک و غیرقانونی" انجام دهد.

خزاعی خاطر نشان کرد، دولت ایران تاکید دارد، نقض آشکار و تحریک آمیز حریم هوایی ایران به مثابه اقدام خصمانه علیه کشور است و نقض آشکار قوانین بین‌المللی به ویژه اصول اساسی منشور سازمان ملل به شمار می‌آید.  

 

منبع: پرس تی وی


پخش تصویر پهپاد امریکایی در اختیار ایران

ارسال  شده توسط  علی فریدی در 90/9/18 8:41 عصر

بسم الله الرحمن الرحیم

<>

جمهوری اسلامی ایران تصاویر ویدئویی از پهپاد جاسوسی امریکایی را که به هنگام پرواز بر فراز خاک ایران در کنترل ارتش درآمد، پخش کرد.


روز یکشنبه (13 آذر) واحد عملیات جنگ الکترونیک ارتش با در کنترل درآوردن یک هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین امریکایی که از خاک افغانستان وارد بخش­های شرقی ایران شده و در حدود محدوده هوایی کاشمر به پرواز درآمده بود، با کم­ترین خسارت وارده بر زمین نشاندند.

در عین حال ایران اعلام کرد قرار است بر روی هواپیمای جاسوسی رادرگریز آر کیو - 170، که به شیطان قندهار معروف و بسیار شبیه بمب افکن­های رادارگریز بی 2 آمریکاست، برنامه مهندسی معکوس انجام دهد.

روز سه­شنبه، دو مقام امریکای که نخواستند نامشان فاش شود، تائید کردند که هواپیمای تحت کنترل ارتش ایران درآمده، یکی از تجهیزات سازمان سیا بوده و از یکی از پایگاه­های سری و اطلاعاتی در افغانستان هدایت می­شده است.

این مقامات مدعی شدند، توانایی شناسایی هواپیمای آر کیو -170 این امکان را به آن می­دهد تا با پرواز در مناطق مرزی افغانستان با ایران، اطلاعاتی را از داخل خاک جمهوری اسلامی به­دست آورد.

این نوع هواپیماها در کارخانه لاکهید مارتین طراحی و ساخته می­شوند.

برپایه این گزارش، گفته می­شود انواع قدیمی­تر و کم­تر پیشرفته این پهپادها هم­چون آر کی - 1 به گونه­ای طراحی شده­اند که به­هنگام قطع سیگنال­ها هدایت شونده از مرکز کنترل، بتوانند به طور خودکار به پایگاه خود بازگردند که این حقیقت، هرگونه فرضیه­های تبلیغاتی امریکا را که این پهپاد به دلیل نقص فنی وارد خاک ایران شده باشد، منتفی می­کند.

یکی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز پنجشنبه نیز اظهار داشت، هواپیمای تصرف شده به سیستم­های بسیار پیشرفته تجسسی، ارتباطات رادیویی و راداری مجهز بود که به دام نیروهای مسلح افتاد.

این نوع هواپیماهای بدون سرنشین هم­چنین به سیستم­های خود تخریبی مجهز هستند که در صورت اطمینان از بازنگشتن آن­ها به پایگاه، عمل می­کنند؛ با این حال، ارتش جمهوری اسلامی ایران توانست با به کنترل گرفتن آن، این هواپیما را با کم­ترین خسارت وارده بر زمین بنشاند.

با این حال، جمهوری اسلامی ایران نیز اعلام کرده است که ماموریت جاسوسی هواپیمای امریکایی، "عملی خصمانه" بوده و افزود تهران درباره نقض تمامیت ارضی به سازمان ملل شکایت خواهد کرد.


در همین رابطه وزارت امور خارجه نیز با احضار سفیر سوییس در تهران، مراتب اعتراض خود را در باره نقض حریم هوایی ایران از سوی پهپاد جاسوسی امریکا اعلام کرد.

منبع:پرس تی وی
ارسال خبر: پنجشنبه 17 اذر 1390 | 21:52

عرض تسلیت

ارسال  شده توسط  علی فریدی در 90/9/14 1:38 صبح

بسم تعالی

عزیزان حتما ما را از دعای خیرتان در این شب های عزیز محروم نفرمایید


http://iranelearn.com/offer?ref=LK-3032719511772511