سفارش تبلیغ
صبا ویژن

دانلود کتاب آموزش کاربردی جاوا

ارسال  شده توسط  علی فریدی در 91/4/3 9:27 عصر

دانلود کتاب آموزش کاربردی جاوااسکریپت

 آموزش کاربردی جاوا اسکریپت ‎

نام کتاب : آموزش کاربردی جاوااسکریپت

نویسنده : احمد بادپی

ناشر :  پارس بوک

زبان کتاب :  پارسی

تعداد صفحه :  100

قالب کتاب : PDF

حجم فایل :  1,810   کیلوبایت

توضیحات :  یکی از زبان های برنامه نویسی که در حال حاضر بسیار استفاده می شود ، زبان جاوا اسکریپت است . این زبان در سال 1995 میلادی توسط فردی به نام برندان ایچ (Brendan Eich) طراحی و پیاده سازی شده است . ساختار کلی جاوا اسکریپت شباهت بسیار زیادی به سی پلاس پلاس و جاوا دارد اما این شباهت بیشتر به این دلیل بوده است که یادگیری این زبان برای افرادی که در گذشته از آن دو زبان استفاده می کردند ، آسانتر است . کاربرد اصلی جاوااسکریپت در طراحی و پیاده سازی سایت ها و صفحات HTML است و به کمک این زبان این امکان برای شما به وجود خواهد آمد که بتوانید به اجزای مختلف درون صفحات اینترنتی دست پیدا کنید و اگر نیاز داشتید بتوانید در آن ها تغییراتی مطابق میل خود ایجاد کنید . استفاده روز افزون از تکنولوژی هایی همچون Ajax و jQuery در طراحی صفحات وب که هسته اصلی آن ها را Javascript تشکیل می دهد به اهمیت یادگیری این زبان قدرتمند برای هرکس که دستی در طراحی وب دارد افزوده است . این کتاب آموزشی از روی یکی از مشهورترین و محبوبترین منابع یادگیری این زبان یعنی Professional Javascript For Web Developers نوشته Nicholas C.Zakas (نیکولاس سی . زاکاس) ترجمه شده است . از نکات بارز این کتاب آموزشی می توان به بررسی تمامی نکاتی که یک طراح وب باید این روز ها از جاوااسکریپت بداند همراه با ارائه انواع مثال ها و نمونه کد ها اشاره کرد . اینک به ارائه برخی سرفصل های این کتاب می پردازیم : آشنایی با مفاهیم پایه جاوا اسکریپت متغیر ها و انواع آن ها و نحوه تعریف کردن آن ها کار با آرایه ها و رشته ها نحوه ایجاد آرایه ها و رشته ها اضافه و حذف عناصر از آرایه ها نحوه کار با آرایه ها و رشته به عنوان اشیاء کاذب بررسی تمای خواص و متدهای مربوط به آرایه ها و رشته ها تبدیل آرایه به رشته و بالعکس کار با مدل های شی ء گرای DOM و BOM آشنایی با تمامی اجزای مدل های DOM و BOM و نحوه به کارگیری آن ها نحوه دسترسی به عناصر خاص با استفاده از عنوان تگ ، نام آن ها و ID آن ها نحوه دستکاری ، حذف و اضافه کردن عناصر جدید به صفحه آموزش کار با رویداد ها و نحوه کنترل آنها به دو روش HTML و از طریق جاوااسکریپت آموزش کار با عناصر فرم از طریق جاوااسکریپت انواع روش های دسترسی به آن ها نحوه ارزش سنجی عناصر فرم (Form Validation) آموزش کار با جداول از طریق جاوااسکریپت نحوه ایجاد جداول جدید به صورت پویا از روش جاوااسکریپت آشنایی با متد های خاص عناصر جدول آموزش کار با سایر اشیاء کار با اشیایی همچون Date و Math برای کار با تاریخ و زمان و انجام عملیات ریاضی نحوه کار با Cookie (کوکی ها) – ایجاد و بازیابی آن ها و …

 


مسیح در برابرم ایستاده بود!!!!!!!

ارسال  شده توسط  علی فریدی در 91/4/3 9:25 عصر

 

یک روز که از مدرسه به خانه برمی‌گشتم، شلوغی بی‌سابقه ‌ای در کوچه‌ مان توجهم را جلب کرد. جلوی باغی که کمی آن طرف‌ تر از خانه‌مان بود جمعیت زیادی ایستاده بودند. در میان جمعیت، خبرنگارانی به چشم می‌خوردند که دوربین‌هایشان را به گردن آویخته بودند و از پشت در چوبی و سبزرنگ باغ ، سرک می‌کشیدند. حس کنجکاوی من تحریک شده بود. داخل باغ اتفاقی افتاده بود. خود را داخل جمعیت کردم، هر چه سرک کشیدم، چیزی نفهمیدم. از خبرنگاری پرسیدم، «اینجا اتفاقی افتاده؟» خبرنگار گفت: «هنوز نه، ولی از حالا به بعد اتفاق‌های مهمی خواهد افتاد‌» و پرسید، «شما اهل این دهکده هستید؟» از حرف‌های او چیزی سردر نیاوردم، جواب دادم، «بله، خانه‌مان کمی آن‌طرف‌تر است.» خبرنگار گفت: «به زودی دهکده‌تان مشهورترین دهکده دنیا خواهد شد!»با تعجب پرسیدم: «متوجه نمی‌شوم. چه اتفاق مهمی قرار است در دهکده ما بیفتد که باعث شهرت آن می‌شود؟»
جواب داد: «تا به حال اسم آیت‌الله خمینی را شنیده‌ای؟» اسم برایم آشنا بود. بارها و بارها از رادیو تلویزیون اسمش را شنیده بودم و عکس او را هم در روزنامه دیده بودم.گفتم: «همان که رهبر مذهبی ایران است؟»گفت: «آفرین پسر، حالا او به این دهکده آمده و همسایه‌ شماست.» با حالتی هیجان‌زده پرسیدم: «حالا شما برای چه اینجا جمع شده‌اید؟ مگر قرار است بیرون بیاید؟»
خبرنگار پاسخ داد: «نه بیرون نمی‌آید ولی قرار است مصاحبه کند. منتظریم تا اجازه بدهد و به داخل باغ برویم.»
کنجکاویم باعث شد هر طور شده او را ببینم؛ کسی که هر روز عکسش در روزنامه چاپ می‌شد و تازه می‌‌توانستم پیش همکلاس‌هایم پز بدهم.
پرسیدم: «اگر منتظر بمانم مرا راه می‌دهند؟» گفت: «نمی‌دانم» و با دست به آقایی که کنار در باغ ایستاده بود، اشاره کرد و گفت: «از او باید پرسید.» به طرف آن مرد رفتم و گفتم: «منزل ما چند خانه آن طرف‌تر است. من می‌توانم آیت‌‌الله خمینی را از نزدیک ببینم؟» مرد گفت: «از آیت‌الله خمینی چه می‌دانی؟» گفتم: «این را می‌دانم که آیت‌الله خمینی رهبر مذهبی ایران است و هر روز عکسش را در روزنامه چاپ می‌کنند.» کمی فکر کرد و پرسید: «به غیر از شما کس دیگری هم هست؟» به خبرنگارها اشاره کردم و گفتم: «می‌بینید که اینها هم هستند، قول می‌دهم چند لحظه ایشان را ببینم و نظم جلسه را به هم نزنم.»
در باغ گشوده شد. آیت‌الله خمینی پیرمردی بود با لباس روحانی و پارچه سیاهی دور سر پیچیده بود. برای یک لحظه احساس کردم مسیح در مقابلم ایستاده است. اصلا نفهمیدم چگونه یک ساعت گذشت و وقت تمام شد. همچنان در بهت حیرت بودم که به خانه رفتم و به مادرم گفتم: «مادر می‌خواهی مسیح را از نزدیک ببینی؟»
می‌دانستم که اگر او را ببیند، احساس مرا پیدا می‌کند.
از مادر پرسیدم: «به نظر شما آمدن او به اینجا اشکال دارد؟» و او گفت: «نه، ولی پدرت دنبال یک جای آرام بود. حالا دیگر اینجا آرام نخواهد بود.»
پیش‌بینی مادر درست بود. وقتی پدر آمد بسیار عصبانی بود. کتش را درآورد و خودش را روی مبل رها کرد و با ناراحتی گفت: «امسال سال بدبیاری من است. هر جا می‌روم بدشانسی دنبالم می‌آید. آن از ورشکستگی شرکت، این هم از وضع اینجا.»
مادر خواست او را آرام کند و به او گفت: «خیلی طول نمی‌کشد. شاید تا چند روز دیگر وضع آرام شود.»
پدر با عصبانیت گفت: «خدا کند این طور باشد.» مادر ادامه داد: «توی روزنامه خواندم شاید چند روز دیگر به ایران برود.» و پدر با ناراحتی زمزمه کرد: «حالا چرا اینجا آمده؟ آن هم به این دهکده کوچک.»
چند روز تا تعطیلات کریسمس مانده بود. حوصله درس خواندن نداشتم. دائم در فکر او بودم، طوری بود که از نگاه کردن به او سیر نمی‌شدم، اما پدر از شدت عصبانیت قصد داشت به پلیس شکایت کند و می‌گفت: «ما هم حق و حقوقی داریم. چقدر باید عذاب بکشیم؟» دیگر نتوانستم سکوت کنم و گفتم: «الان مدتی است که او اینجاست، حتی یک بار به دیدنش نرفتی.» پدر با لبخندی تمسخرآمیز گفت: «او هم مثل بقیه کشیش‌هاست. حتما همه‌اش نصیحت می‌کند.» گفتم: «پدر مگر شما نگفتید زود قضاوت نکنم؟ من فکر می‌کردم شما یک فرد منطقی هستید. امروز یک سخنرانی دارد. به خاطر من هم که شده بیا برویم. اگر خوشتان نیامد برگردید.» پدر گفت: «چه وقت باید برویم؟» جواب دادم: «کمتر از نیم ساعت دیگر، او خیلی وقت‌شناس است.»
با پدر به محل سخنرانی رفتیم. به غیر از خبرنگارها، عده زیادی از مردم نیز آنجا بودند. برایم جالب بود. خیلی از آدم‌ها حتی یک کلمه از صحبت‌های او را نمی‌فهمیدند.
او که آمد همه به احترامش ایستادند. نگاهم به پدرم افتاد. اشک در چشمانش حلقه زده بود. دیگر خیالم راحت شد. روزهای بعد با پدر برای شنیدن سخنرانی‌اش می‌رفتیم. دیگر عصبانی نبود.
شب تولد حضرت مسیح بود. همه دور درخت کاج جمع شده بودیم. زنگ در به صدا درآمد. یعنی چه کسی است، این وقت شب؟! پدر به سوی در رفت و من هم به دنبالش، مردی با چند شاخه گل و یک جعبه شیرینی بیرون خانه ایستاده بود. با خوش‌رویی سلام کرد و گل را جلوی پدر گرفت و گفت: «اینها از طرف آیت‌الله خمینی است. ایشان تولد حضرت مسیحع را به شما تبریک گفتند و از این که ممکن است حضورشان در دهکده موجب زحمت شما شده باشد، عذرخواهی کردند.»
پدر شیرینی و گل را گرفت و گفت: «از جانب ما از ایشان تشکر کنید.» پدر بی آن که چیزی بگوید به سمت اتاقش رفت و چند لحظه بعد صدای هق‌هق گریه‌اش شنیده شد. چیزی در درونش شکسته بود. برای اولین بار پدر بلند بلند گریه می‌کرد. به سوی مادر شتافتم و با خوشحالی گفتم، «مادر امسال از طرف مسیح برایمان هدیه فرستاده شد، گل و شیرینی.»

http://iranelearn.com/offer?ref=LK-3032719511772511