سفارش تبلیغ
صبا ویژن

اولین همایش ملی \آموزش در ایران 1404\

ارسال  شده توسط  علی فریدی در 90/7/27 11:2 عصر

اولین همایش ملی "آموزش در ایران 1404" با همکاری و مشارکت نهادهای فعال از جمله شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری، وزارتخانه‌های "علوم، تحقیقات و فناوری"، "بهداشت، درمان و آموزش پزشکی"، "آموزش و پرورش"، شهرداری تهران، کمیسیون‌های "آموزش و تحقیقات" و "بهداشت، درمان و آموزش پزشکی" مجلس شورای اسلامی و دانشگاه‌های تهران، علوم پزشکی تهران، صنعتی شریف، علامه طباطبائی و آزاد اسلامی برگزار می‌شود 

 

زمان و مکان برگزاری

 

 روزهای 8 و 9  آبان ماه 1390
آدرس: تهران، بزرگراه همت، جنب برج میلاد، مجموعه همایش های بین المللی رازی


پیگیری مسئله امام موسی صدر در الویت است

ارسال  شده توسط  علی فریدی در 90/7/6 3:1 عصر

بسم تعالی

سخنگوی وزارت امورخارجه گفت: پیگیری مسئله امام موسی صدر از اولویت های اصلی این وزارتخانه است.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، مهمانپرست در ادامه نشست خبری در پاسخ به سؤالی درباره پی گیری مسئله امام موسی صدر افزود: متأسفانه در مسئله امام موسی صدر ، برخی رسانه های ما چون حرفه ای نیستند و فعالیت سیاست خارجی را به خوبی پیگیری نمی کنند از اخبار عقب هستند.

وی تاکید کرد: پیگیری مسئله امام موسی صدر از اولویت های اصلی وزارت امور خارجه بوده و برای ما بسیار مهم است و همه تلاشمان را در این جهت انجام داده ایم .

آقای مهمانپرست در پاسخ به سؤالی درباره بحرین هم گفت: مسئله بحرین موضوعی است که از ابتدای تحولات در این کشور مکرر درباره آن اظهار نظر کرده ایم.

وی افزود: موضوعات مربوط به بحران بحرین از ابتدا در دستور کار ما بوده است و به شکل های مختلف آن را در رایزنی با کشورهای منطقه پی گیری کرده ایم.

سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: همچنین ظلمی را که در حق مردم بحرین می شود به اطلاع مراجع قانونی و سازمان های بین المللی رسانده و راهکارهای خود را نیز مطرح کرده ایم.

آقای مهمانپرست گفت: سفرهای وزیر امورخارجه به کشورهای منطقه و ملاقات هایی که با مقامات این کشورها داشت در جهت پیشبرد همان طرح هایی است که می تواند به مسئله بحرین کمک کند و این رایزنی ها همچنان ادامه دارد.
امام موسی صدر

منبع:سایت واحد مرکزی خبر، 1390/6/22

 


\رویکرد مثبت جهانیان به مواضع ایران\

ارسال  شده توسط  علی فریدی در 90/7/6 11:32 صبح

"رویکرد مثبت جهانیان به مواضع ایران"
 

محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران
به گزارش پرس تی‌وی، رئیس جمهور ایران ضمن انتقاد از نظام فعلی حاکم در جهان، اظهار داشت، هیچ رویکرد منفی نسبت به موضع ایران در رابطه با تغییر نظم جهانی وجود ندارد.محمود احمدی‌نژاد بعد از پایان سفرهای رسمی خود در امریکا، موریتانی و سودان، در گفت‌وگو با خبرنگاران در تهران اظهار داشت، در جهان امروز، دیدگاه مردم ایران بیش از پیش قابل درک است و مخالفتی با آن وجود ندارد.

وی افزود، سفر به نیویورک با هدف سخنرانی در شصت و شمشمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل پیرامون روشن کردن مواضع ایران در مورد مسائل مختلف انجام گرفت.

رئیس جمهور ایران در ادامه خاطر نشان کرد که وی در سفر خود با مقامات عالی رتبه کشورهای حاضر در سازمان ملل در رابطه با آخرین تحولات منطقه‌ای و بین المللی گفت‌وگو و تبادل نظر کرده و همچنین نشستی را با مقاله نویسان و سردبیران ارشد رسانه‌های امریکایی برگزار کرد.

احمدی نژاد همچنین گفت، ما نشست‌های زیادی با دانشگاهیان امریکایی، فعالان اجتماعی و شخصیت‌های برجسته اقتصادی برگزار کردیم. اولین نکته جالب توجه این بود که همه آن‎ها از وضع موجود ناراضی بودند.

وی تاکید کرد، دوم اینکه هیچ کس از اقدامات دولت‎مردان امریکایی و سازمان‌های بین المللی دفاع نکرد.

رئیس جمهور در ادامه افزود، وی حتی در مجمع عمومی نشنید که کسی از نظام فعلی حاکم در جهان دفاع کند.

احمدی نژاد با بیان اینکه کسی نبود که از سیاست‌های بین المللی به رهبری امریکا انتقاد نکند، افزود، در حال حاضر همه خواستار تغییر در نظم فعلی جهان هستند.

وی در ادامه افزود، موضع ایران در مورد مسائل جهانی حامیان زیادی دارد و این دستاورد بزرگی برای ملت ایران است.

بر پایه این گزارش، محمود احمدی نژاد بعد از یک سفر کوتاه به موریتانی، اوایل روز دوشنبه (4 مهر، 26 سپتامبر) سفری نیز به خارطوم پایتخت سودان داشت.

رییس جمهوری ایران و عمرالبشیر رییس جمهوری سودان، درباره روابط دوجانبه و آخرین تحولات در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا، گفت و گو کردند.

احمدی‌نژاد در این گفت‌و‌گو، درباره توطئه‌های دشمنان با هدف ضربه زدن به کشورهای اسلامی هشدار داد و بر اتحاد و مقاومت در مقابل قدرت‌های زورگو، تاکید کرد.

رییس جمهوی ایران، همچنین از حمایت سودان از کشورهای اسلامی به ویژه مردم فلسطین ،تجلیل کرد.

احمدی نژاد همچنین از مقاومت به عنوان لازمه پیروزی یاد کرد و افزود کشورهای اسلامی اگر اتحاد خود را حفظ کنند پیروز خواهند شد.

رییس جمهوری ایران، همچنین هم‌کاری بیشتر ایران وسودان را در تمامی سطوح، خواستار شد.

عمرالبشیر نیز در این دیدار، بر اهمیت اتحاد مسلمانان تاکید و از توطئه دشمنان با هدف اختلاف‌افروزی در میان ملل مسلمان، پرده برداشت.

عمر البشیر همچنین در سخنانی خطاب به هیات‌های عالی‌رتبه ایران و سودان، بر اهمیت روابط دوجانبه تاکید کرد وبهره‌برداری بیشتر از منابع طبیعی دو کشوررا با هدف تامین منافع دو طرف و مسلمانان جهان، خواستار شد.

بر پایه این گزارش، احمدی نژاد پیش از سفر به دو کشور آفریقایی، سفری رسمی به نیویورک در امریکا داشت و در سخنرانی خود در شصت و شمشمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در این شهر، از قدرت‌های سلطه طلب به دلیل تجاوز به حقوق دیگر کشورها انتقاد کرد.

رئیس جمهور ایران درحاشیه این نشست با مقامات بین‎المللی از جمله بان کی مون دبیرکل سازمان ملل‎متحد و با روسای جمهور بولیوی، کومور، مجمع‎الجزایر قمر، سریلانکا و لبنان و نخست وزیران ترکیه، هند، سنت وینسنت و گرنادین، لبنان دیدار کرد.

منبع:پرس تی ویl


http://iranelearn.com/offer?ref=LK-3032719511772511