سرعت تولید علم در ایران 11 برابر دنیاست؛
ایران در رتبه 20 تولیدات نانوی جهان

خبرگزاری فارس: معاون دانشجویی وزارت علوم گفت: ایران رتبه 20 تولیدات نانو جهان را به خود اختصاص داد.


به گزارش خبرگزاری فارس از بابل، محمود ملاباشی عصر سه‌شنبه در حاشیه برگزاری دهمین المپیاد بدمینتون دانشجویان پسر سراسر کشور در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل اظهار داشت: بزرگترین هدیه وزارت علوم در دولت نهم و دهم به دانشگاه‌های مازندران از جمله به دانشگاه صنعتی بابل افزایش چهار برابری بودجه بوده که از سال 1384 تاکنون رخ داده است.
وی افزود: دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در حال حاضر با کسب رتبه‌های برتر علمی و پژوهشی پله‌های موفقیت را در استان مازندران و حتی کشور طی کرده تا جایی‌که مورد توجه و هدف دشمنان قرار گرفته است.
ملاباشی تصریح کرد: ما مفتخریم که سرعت تولیدات علمی جمهوری اسلامی ایران 11 برابر نرخ تولیدات دنیا است.
وی با اشاره به اینکه در علم نانو، ایران رتبه 20 دنیا را به خود اختصاص داده، گفت: بر اساس سخنان مقام رهبری، هرچند که ما در این زمینه فعالیت خود را دیر آغاز کردیم ولی شتاب بسیار خوبی داشتیم.
ملاباشی بیان داشت: ما باید روش‌ها را با علم روز دنیا هماهنگ کنیم تا زمینه آسایش فکری اساتید و دانشجویان فراهم شود.
وی تصریح کرد: در حال حاضر تعداد دانشجویان کشور حدود 3 میلیون و 500هزار نفر است که تا سال 1390 این تعداد باید به 4 میلیون نفر برسد.
ملاباشی رویکرد جدید وزارت علوم را نقل و انتقال آسان دانشجویان برشمرد و افزود: به دلیل اهمیت فراوان مسائل فرهنگی در کشور، مسئولان وزارت علوم به این نتیجه رسیدند که دانشجویان در دانشگاهی تحصیل کنند که خانواده‌هایشان در آن شهر سکونت دارند.
وی افزود: آیین‌نامه نقل و انتقال در اختیار دانشگاه‌های کل کشور بوده ولی درصدد هستیم تا با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، شرایط نقل و انتقال سهل‌تر شده تا بعد از ابلاغیه به اجرا درآید.
همه ی مردم وقتی چنین خبر هایی را می خوانند ، به خودشان و کشورشان افتخار می کنند

به امید هر چه بهتر شدن 

 

منبع: خبرگذاری فارس