رییس جمهور در همایش شورای عالی ایرانیان خارج از کشور
آماده‌ام به صورت رو در رو با رییس‌جمهور آمریکا گفتگو کنم / رژیم صهیونیستی کوچکتر از آن است که از این غلط‌‌‌ ها بکند

 

احمدی نژاد درباره احتمال حمله رژیم صهیونیستی به ایران، گفت: اصلا رژیم صهیونیستی در معادلات ما نیست و کوچکتر از آن است که از این غلط‌ ها بکند.

به گزارش رجانیوز، محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ظهر امروز طی سخنانی در دومین همایش ایرانیان خارج از کشور که در سالن اجلاس سران برگزار شد، گفت: از صمیم دل خوشحالم که خداوند توفیق حضور در جمع شکوهمند و پرشور شما ایرانیان خارج از کشور و سایر میهمانان را عنایت فرمود.

بر اساس گزارش فارس، وی در پاسخ به اظهارات ریچارد فراید که درخواست کرده بود پس از مرگش او را در اصفهان دفن کنند، تصریح کرد: ایشان با یک ابتکار عمل صدها کتاب را در عشق به ایران در چند جمله خلاصه کردند که از این احساس تشکر می‌کنم.

رئیس جمهور در همین خصوص ادامه داد: ما خود دکتر ریچارد فراید را در ایران می‌خواهیم بنابراین از طرف ملت ایران یک واحد مسکونی در اصفهان به شما هدیه می‌شود که می‌توانید هر میزان که بخواهید از آن استفاده کنید.

احمدی‌نژاد همچنین در ادامه سخنان خود و در پاسخ به اظهارات یکی از ایرانیان مقیم خارج که به دلیل توهین به ملت ایران از انعقاد یک قرار داد پر سود در کشوری اروپایی انصراف داده بود، گفت: از آن عزیز ایرانی که در جایی که شاید جز خدا کسی شاهد نبوده ولی از ملت ایران با اقدام خود دفاع کرده صمیمانه تشکر می‌کنم و مطمئنم هستم همه فرزندان ایران اگر در چنین شرایطی قرار گیرند مطمئنا این گونه عمل خواهند کرد.

با مدیریتی که پایه آن در تحقیر انسان‌ها استوار شده مخالفیم

رئیس جمهور صحنه برخورد و نگرانی آنها با ایران را بر سر نحوه مدیریت جهان دانست و خاطرنشان کرد: دلیل اینکه با ما بر سر مدیریت جهان دعوا دارند این است که تاریخ نشان داده که ملت ایران از چنان ظرفیتی برخوردار است که اگر یک فرصتی پیدا کند آنچنان یک جریان فرهنگی و تمدنی راه اندازی می‌کند که این جریان به سرعت همه جهان را فتح خواهد کرد.
وی ادامه داد: آنها می‌خواهند با تسلط بر خاورمیانه بر کل جهان مسلط شوند که در حالی که معلوم است ملت ایران و ملت منطقه اجازه نمی‌دهند استعمار با رنگ و بوی جدیدی بر منطقه تسلط کرده و ثروت و فرهنگ ما را به یغما ببرد.
احمدی نژاد تاکید کرد: ما با صراحت اعلام می‌کنیم با مدیریتی که پایه آن در تحقیر انسان‌ها استوار شده مخالفیم و نمی‌توانیم بپذیریم که کشوری از 12 هزار کیلومتر آن طرف تر آمده و ملت‌ها را تقسیم کنند و از بیان این حقیقت هم واهمه‌ای نداریم ولی مقابله ما با شما مقابله نظامی نیست.

جنگ تمدن‌ها برگرفته از دروغ‌های تاریخی است
رئیس جمهور به ادعای غربی‌ها مبنی بر جنگ تمدن‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: جنگ تمدن‌ها نیز از دروغ‌های تاریخی است. تمدن‌ها همکار و دوست هم هستند و ملت‌ها نیز با هم صمیمی‌اند و امروز نیز ملت ایران با سایر ملت‌ها ارتباط صمیمی دارد و جنگی بین ملت‌ها و فرهنگ‌های اصیل و انسانی وجود ندارد.
وی با بیان اینکه آن چیزی که امروز در صحنه عالم خود نمایی می‌کند مقابله‌ توحش با فرهنگ و تمدن است، تصریح کرد: برای اثبات اینکه این توحش است نیازمند استدلال زیادی نیست. چرا که شاهدیم در جنگ جهانی بیش از یکصد میلیون انسان را کشته و به بهانه 11 سپتامبر به افغانستان حمله کرد و بر اساس برآوردها 110 هزار افغانی کشته شدند.
وی یادآور شد: خبری خوش از این بالاتر که سربازانی را که برای امرار معاش به ارتش پیوسته‌اند را مجبور به آدم کشی می‌کنند امروز می‌گویند اگر نکشی کشته می‌شوی.

سربازان انگلیسی دستگیر شده در ایران فکر می‌کردند در فلسطین هستند
رئیس جمهور به دستگیری سربازان انگلیسی که چندی پیش اتفاق افتاده بود اشاره کرد و گفت: این سربازان که در آب‌های ایران دستگیر شدند حتی فرق ایران و عراق را هم نمی‌دانستند و برخی‌هایشان فکر می‌کردند در فلسطین هستند و در همین راستا شاهدیم امروز تعداد سربازان آمریکایی که خود کشی می‌کنند از سربازانی که کشته می‌شوند بیشتر است.

مسائل جهانی نیازمند منطق، عدالت و گفت‌وگو است
احمدی نژاد با تاکید بر اینکه ما می‌گوییم مسائل جهانی نیازمند منطق، عدالت و گفت‌وگو است و حل مسائل نیازمند عشق است نه جنگ و کشتار، اظهار داشت: می‌گویند جنگ تمدن‌ها، کدام تمدن؟ اعلام کنند تا ما هم بدانیم که بوش واجد کدام تمدن است.
وی در ادامه یادآور شد: چرا آنقدر گرسنه در جهان وجود دارد آیا جهان پول و ثروت کم دارد در حالی که چنین نیست و ما شاهدیم هر جای دنیا زحمتی کشیده می‌شود بخشی به صورت خودکار به جیب سرمایه‌داران کلان جهان می‌رود در حالی که نباید این گونه باشد و ما می‌گویم باید به سمت عدالت برویم و تئوری تنازع بقاء تئوری حیوانی است.

نسیم رحمت ملت ایران به صادر کنندگان قطعنامه
رئیس جمهور در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به صدور قطعنامه علیه ایران و اعمال تحریم‌های جدید ابراز داشت قطعنامه صادر می‌کنند در حالی که امروز پیامی که از ایران منتشر می‌شود نسیم رحمت است. آیا کسی توانسته نسیم را زندانی کند که آنها می‌خواهند پیام ملت ایران را با تحریم متوقف کنند.
احمدی نژاد ادامه داد: آنها در همه عرصه‌ها به بن بست رسیده‌اند و قادر نیستند مسئله‌ای را حل کنند. "در شرق آسیا نتوانستند دعوا 60 ساله را حل کنند هر چند نمی‌خواهند هم حل کنند."
وی با بیان اینکه دوره تاریخی آن‌ها به پایان رسیده است، گفت: اگر نظامی در محیط بین‌المللی کارش به جایی رسید که کوچکترین مسئله خود را با توصل به سلاح حل کرد به این معنی است که کارش تمام شده در حالی که مسائل جهانی باید با روش‌های انسانی حل شود.
رئیس جمهور یادآور شد: این‌ها دارند می‌روند و باید بروند چرا که اگر نروند حرکت ملت‌ها تشریف آنها را خواهد برد و در مقابل یک دوره و موج جدیدی آغاز می‌شود که مبتنی بر انسانیت، یگانه پرستی، عشق، محبت، عدالت، برادری و دوستی است و آنها نمی‌توانند با شیطنت این معادله را تغییر دهند چرا که این موج همانند رودخانه عظیم با آب زلال است که می‌خواهند با دو کامیون زباله مسیر آن را متوقف کنند که شدنی نیست.

آنقدر قطعنامه صادر کنید که بشود 4 هزارتا
احمدی نژاد تاکید کرد: 4 قطعنامه تاکنون صادر کردند ولی بدانند آنقدر قطعنامه صادر کنند که 4 هزار بشود چرا که آنها متوجه نیستند که هر قطعنامه‌ای که صادر می‌کنند سند محکومیت و رسوایی خودشان است و با این کار نظام بر آمده از اراده خود را زیر سؤال می‌برند.
وی ادامه داد: قطعنامه صادر می‌کنند و بعد می‌گویند که گفت‌وگو کنیم بسیار خب ما که از اول گفتیم که اهل گفت‌وگو و منطق هستیم و همیشه اهل گفت‌وگو بوده‌ایم و در هر جای دنیا نام ایران برده شده به واسطه منطق و فرهنگ انسانی بوده است. بنابراین اگر خیال کنیم که چماقی بر سر ملت ایران بگیرد هر آنچه که شما می‌خواهید ملت ایران می‌گوید باید بدانید که این اتفاق هرگز نمی‌افتد.

رژیم صهیونیستی کوچکتر از آن است که از این غلط‌ها بکند
رئیس جمهور گفت: خبرنگاری از بنده پرسید نمی‌ترسید که به شما حمله کنند گفتم چه کسی و آن خبرنگار گفت رژیم صهیونیستی که بنده در جواب آن خبرنگار گفتم اصلا رژیم صهیونیستی در معادلات ما نیست و کوچکتر از آن است که از این غلط‌ ها بکند و گنده‌تر از آن عددی نیست.

گفت‌وگو با اوباما در شهریور ماه

احمدی نژاد با اشاره به اعلام آمادگی آمریکا برای مذاکره با ایران در سطح ‌بالاتر تصریح کرد: ما در سطح بالاتر هم آماده گفت‌وگو هستیم و زمان بوش هم بنده در سفری که به نیویورک داشتیم آمادگی ایران را برای گفت‌وگو اعلام کردم و سال گذشته نیز به اوباما اعلام کرده که آماده گفت‌وگو هستیم. الان نیز اعلام آمادگی می‌کنیم.

وی با اعلام این خبر که شهریور ما آماده گفت‌وگو با اوباما به صورت آزاد و در برابر رسانه‌ها و در خصوص مسائل جهانی هستیم، گفت: ما آماده‌ایم که با اوباما در سفری که برای شرکت در سازمان ملل خواهیم داشت گفت‌وگو کنیم و هر کس هر منطقی که داشت روی میز گذاشته تا ببنیم راه حل چه کسی بهتر است.
وی با بیان اینکه اوباما از تغییرات خبر داد که ما از آن استقبال می‌کنیم اما از آن مایوس هستیم، گفت: ایشان متاسفانه از فرصت‌ها درست استفاده نکرد و در محاسبات خود بیش از اندازه به صهیونیست‌ها بهانه می‌دهد در حالی که ملت‌ها هم مهم هستند.
احمدی نژاد ادامه داد: بالاخره ما نفهمیدم دولت آمریکا تحت سیطره صهیونیست‌ها است یا اینکه رژیم صهیونیستی تحت سیطره دولت آمریکا است که سرانجام آن را روشن کنند.
رئیس جمهور گفت: اوباما اگر حریف گروه های فشار نیست حداقل می‌تواند در تلویزیون به مردم آمریکا بگوید تا خود مردم حساب آنها را برسند در حالی که این‌ها آبروی مردم آمریکا را با کارهای خود از بین می‌برند.

آمریکایی‌ها باید صحبت کردن با ملت‌ها و ادب را یاد بگیرند
احمدی نژاد با تاکید بر اینکه شیوه مدیریت آن‌ها در عراق، افغانستان و سایر نقاط جهان را قبول نداریم، اظهار داشت: ما روش آنها را شکست خورده می‌دانیم که اگر آنها تعقل کنند این حرف ما به نفع آنها است. چرا که ما روش نجات آنها را نشان می‌دهیم اما آنها با ادبیات 200 سال قبل با ایران صحبت می‌کنند.
وی در ادامه سخنان خود یادآور شد: آمریکایی‌ها باید صحبت کردن با ملت‌ها و ادب یاد بگیرند چرا که وقتی با ملت‌ها حرف می‌زنند که با نوکر آبا و اجدادی خود صحبت می‌کنند.
احمدی نژاد افزود: آنها به جایی رسیدند که اسنادی منتشر می‌کنند که بگویند شکست‌شان در افغانستان تقصیر ایران است در حالی که این حرف بالا بردن ایران است و یعنی به صورت غیر مستقیم در مسائل در مقابل ایران شکست خورده‌اند البته ما مخالف کشته شدن انسان‌ها هستیم و حتی برای سربازان ناتو نیز ناراحتیم و معتقدیم آنها نیز باید در کنار زن و فرزندان خود باشند.

ایران، محور عدالت طلبی در دنیا
رئیس جمهور ادامه ما این حرف را از یک لحاظ از شما می‌پذیریم نه اینکه ایرانی‌ها به صورت نظامی با شما مقابل می‌کنند بلکه هر بار که شما شکست می‌خوردید جلوی عدالت و انسایت شکست خورده‌اید که امروز ایران محور عدالت طلبی در دنیا است بنابراین هر جا که اینگونه وارد شوید قطعا شکست خواهید خورد.
وی یادآور شد: غرض ما از گفت‌وگو فریب دادن کسی نیست چرا که اگر حرف حقی ارائه شود ما آن را قبول می‌کنیم و تاریخ نشان داده ملت ایران در برابر حرف حق نمی‌ایستد اما شما نیز باید قول دهید که اگر حرف حق شنیدید آن را بپذیرید.

ساختن ایران خدمت به کل بشریت است
احمدی نژاد با بیان اینکه همه دولت‌ها، ملت‌ها و انسان‌ها باید به طور عادلانه در مدیریت جهانی مشارکت فعال داشته باشند در خصوص لزوم ساختن ایران، اظهار داشت: ساختن ایران فقط خدمت به ایرانی‌ها نیست در حالی که خدمت به کل بشریت است.
رئیس جمهور یادآور شد: این کشور‌ها تلاش می‌کنند بگویند ایران بیابان است چرا که از ما عصبانی هستند اما دلیل دیگر آن نیز این است که آنها می‌خواهند ما آن گونه باشیم که آنها نشان می‌دهند.
وی ساختن ایران را تقویت جبهه انسانیت، عدالت و ارائه الگو به بشریت توصیف و خاطرنشان کرد: این حرف بنده به این معنی نیست که اگر در سایر نقاط جهان خدمت کنیم خدمت به بشریت نیست. بلکه ایرانی‌ها در هر جای دنیا که هستند باید ایرانی باشند یعنی همه را دوست داشته، خدمتگزار و پاک و امین باشند.

امروز تک تک ایرانیان یک سیاوش، آرش و رزمنده هستند
احمدی نژاد تاکید کرد: باور بنده این است که هر ایرانی در هر نقطه عالم حضور دارد یک پرچم برای سرافرازی، عزت و افتخار ایرانیان است.
رئیس جمهور در خصوص دلیل عصبانیت آنها از ایران گفت: دلیل عصبانیت آنها این است که می‌بییند روح جمعی تمدن ساز و فرهنگ آفرین ایران بیدار شده است و دیگر با یک یا دو نفر طرف نیستند.
وی یادآور شد: صهیونیست‌ها آدم فرستاده‌اند که بنده را ترور کنند؛ این همه از ملت ایران را ترور کردن چه شد. امروز تک تک ایرانیان یک سیاوش، آرش و رزمنده هستند.
رئیس جمهور در پایان سخنان خود خطاب به حاضران گفت: شما امروز در یک نقطه سرنوشت تاریخ قرار دارید و محور موج جدیدی هستید که متعلق به آینده‌هاست بنابراین خودتان را مجهز کنید که آینده درخشان از آن شما است.

منبع: واحد مرکزی خبر