بسم تعالی

سخنگوی وزارت امورخارجه گفت: پیگیری مسئله امام موسی صدر از اولویت های اصلی این وزارتخانه است.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، مهمانپرست در ادامه نشست خبری در پاسخ به سؤالی درباره پی گیری مسئله امام موسی صدر افزود: متأسفانه در مسئله امام موسی صدر ، برخی رسانه های ما چون حرفه ای نیستند و فعالیت سیاست خارجی را به خوبی پیگیری نمی کنند از اخبار عقب هستند.

وی تاکید کرد: پیگیری مسئله امام موسی صدر از اولویت های اصلی وزارت امور خارجه بوده و برای ما بسیار مهم است و همه تلاشمان را در این جهت انجام داده ایم .

آقای مهمانپرست در پاسخ به سؤالی درباره بحرین هم گفت: مسئله بحرین موضوعی است که از ابتدای تحولات در این کشور مکرر درباره آن اظهار نظر کرده ایم.

وی افزود: موضوعات مربوط به بحران بحرین از ابتدا در دستور کار ما بوده است و به شکل های مختلف آن را در رایزنی با کشورهای منطقه پی گیری کرده ایم.

سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: همچنین ظلمی را که در حق مردم بحرین می شود به اطلاع مراجع قانونی و سازمان های بین المللی رسانده و راهکارهای خود را نیز مطرح کرده ایم.

آقای مهمانپرست گفت: سفرهای وزیر امورخارجه به کشورهای منطقه و ملاقات هایی که با مقامات این کشورها داشت در جهت پیشبرد همان طرح هایی است که می تواند به مسئله بحرین کمک کند و این رایزنی ها همچنان ادامه دارد.
امام موسی صدر

منبع:سایت واحد مرکزی خبر، 1390/6/22