رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: نامزدهای انتخاباتی نباید با تخریب شخصیت افراد به دنبال افزایش رأی خود باشند.
 

به گزارش خبرآنلاین، نخستین همایش گسترش اخلاق اسلامی صبح امروز (یکشنبه 9 بهمن) در کانون پرورش فکری کودک و نوجوان تهران برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی که مهمان ویژه این همایش بود با تأکید بر این که کلید برطرف شدن تمام مشکل ها اخلاق اسلامی است، گفت: اخلاق اسلامی راه رستگاری مردم است.
وی ادامه داد: اخلاق سیر و سلوک نیست و یک عمل واقعی است و برای گسترش آن در جامعه باید قرآن را گسترش داد.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور با یادآوری این که به انتخابات مجلس نهم نزدیک می شویم، گفت: نامزدهای انتخاباتی نباید با تخریب شخصیت افراد به دنبال افزایش رأی خود باشند.
قرائتی تصریح کرد: اگر یکی از نامزدها از تخلف نامزد دیگری با خبر است باید این موضوع را به شکل پنهانی دنبال کند نه اینکه در رسانه ملی از این تخلف به سود خود استفاده کند.
این مفسر قرآن کریم تأکید کرد: رأس فساد در کشور اخلاق مسئولان است و اگر اصلاح شود بیشتر مشکل ها نیز برطرف خواهد شد.
وی درباره اهمیت اخلاق در قرآن کریم گفت: خداوند برای قیامت دو با ر قسم خورده است و این در شرایطی است که برای اخلاق 11 قسم آمده است و این موضوع نشان دهنده اهمیت اخلاق است.
قرائتی خطاب به نامزدهای انتخابات مجلس نهم گفت: عزت و ذلت نزد خداوند است و اگر خدا بخواهد می تواند شما را حتی در مجلس نیز ذلیل کنند، مانند زمانی که نمایندگان کنونی مجلس قانون حقوق مادام العمر را تصویب کردند و این موضوع با واکنش مردم همراه شد و نمایندگان مجبور به عقب نشینی شدند.
وی با یادآوری این که ایران سه دوره مختلف ریاست جمهوری را تجربه کرده است، تصریح کرد: دوره نخست دوره سردار سازندگی بود و دومین دوره نیز دوره گفت و گوی تمدن ها بود که این موضوع ها چیز جدیدی نبودند و در قرآن به آنها اشاره شده بود.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور ادامه داد: دوره سوم ریاست جمهوری در ایران دوره عدالت بود؛ اما باید به این موضوع توجه کرد که عدالتی که هم اکنون برای آدم ها در خواست می شود حضرت علی (ع) آن را برای گاوها طلب می کردند.
این مفسر قرآن کریم به اهمیت بالای حضور حداکثری مردم در راهپیمایی 22 بهمن سال جاری و همچنین انتخابات مجلس نهم اشاره کرد و گفت: حضور گسترده مردم در این دو رویداد بزرگ دشمنان را عصبانی تر خواهد کرد و مردم باید در صحنه حضور داشته باشند.
در ادامه این همایش از سایت اخلاق نیز رو نمایی شد.